Project Description

Loading...

kabinet k (BE): HORSES  

Energická taneční inscenace vlámského souboru kabinet k, v níž se na scéně setká 5 dětí a 5 dospělých, v nádherné symbióze a zároveň každý ve svém světě plném fantazie. Každý za sebe je autentickou osobností s vlastní zkušeností. Dva hudebníci a tři performeři hrají ve fascinující souhře s dětmi, semknuti jako jezdec a kůň. Malí i velcí sdílejí nadšení a údiv, ale především si vzájemně nezlomně věří. Horses je představení o touze být dospělý a o touze zůstat dítětem, o síle a zranitelnosti, o tom, jaké to je nést a nechat se nést. Kdo je tady jezdec a kdo kůň? Horses svědčí o síle a integritě lidských vztahů.

Koupit vstupenku

Tvůrčí tým

Produkce: kabinet k & hetpaleis
Choreografie: joke laureyns & kwint manshoven
Účinkují: Miguel do Vale, Louise Tanoto, Kwint Manshoven, Jitte Schoukens, Mona De Broe, Judith Ginvert, Lio Maelfeyt, Louisa Vermeire 
Živá hudba: Thomas Devos, Bertel Schollaert
Scénografie: Kwint Manshoven, Dirk de Hooghe
Dramaturgie: Mieke Versyp
Světelný design: Dirk de Hooghe
Manažer produkce:  Maarten Naessens
Technika: Lorin Duquesne, Karel Marynissen, Dirk de Hooghe
Koprodukce: TAKT, STUK

Další info

Délka představení 60 min.
Horses je představením pro dospělé i děti, optimálně ve věku od 8 let.

Zvláštní poděkování

Za podpory De Vlaamse Gemeenschap, stad Gent.
Poděkování les ballets C de la B, LOD muziektheater, NTGent, Aabendans (DK), Imaginate (UK).
Představení uvádíme za podpory Vlámského zastoupení v ČR

Napsali

Bio

kabinet k

kabinet k se vymyká obvyklým tanečním seskupením celým svým způsobem práce, syntézou generací i žánrů, osobitým výrazovým jazykem se silnými vizuálními prvky. Jejich poetika je nadčasová, univerzální, přístupná malým i velkým. Otevřenost v práci s dětmi přináší nakažlivou energii, jejich společná tvorba je silně intuitivní a rovnocenná ve vztahu dítě – dospělý. Nevyhledávají technicky virtuózní interprety, ale inspirativní osobnosti v jejich přirozeném, autentickém výrazu. Joke Laureyns a Kwint Manshoven jsou nejen choreografy, Joke se věnuje i filosofii a Kwint designu, podílí se zásadně také na scénografii.

Galerie / foto © Kurt van der Elst